Víte, jakou hodnotu má Vaše nemovitost?

Přemýšlíte nad prodejem nemovitosti a potřebujete znát její tržní cenu? Hodláte koupit dům, byt, či pozemek a chcete si ověřit, jestli je nabízená cena správná? Čeká Vás vypořádání majetku a chcete vědět, s čím máte počítat? Nebo jen prostě chcete být v obraze a znát hodnotu svého majetku? 

Nechte si spočítat reálnou tržní cenu Vaší nemovitosti

Je to jednoduché a je to zdarma. Vyberte odpovídající typ nemovitosti a  zadejte potřebné základní údaje.

Dům

Byt

Pozemek

Komerční

Ostatní

Jak to funguje

Vyplníte online formulář

Vyberte druh nemovitosti a zadejte potřebné údaje do zobrazeného formuláře. Jeho vyplnění Vám zabere maximálně 2-3 minuty. 

2 

Zkontrolujeme zadané údaje

Nelamte si hlavu. V případě nejasností se Vám pro upřesnění potřebných podrobností ozveme e-mailem nebo telefonicky. 

3 

Náš specialista spočítá cenu

Nejsme on-line kalkulačka. Zpracování odhadu provádí zkušený realitní specialista. Odhad obdržíte e-mailem během 1-2 dnů.  

4 

Pomůžeme Vám i později

Pokud nemovitost plánujete prodat nebo pronajmout, tak pokud budete chtít, s prodejem nebo pronájmem Vám pomůžeme. 

O nás

Jsme skupina realitních specialistů, která se touto bezplatnou službou snaží o zlepšení informovanosti široké veřejnosti o aktuální situaci na realitním trhu. 

Odhad tržní ceny nemovitosti je pro Vás zdarma. Jeho bezplatné zpracování není vázáno na využití žádných jiných služeb a můžete jej volně využít k jakémukoliv libovolnému účelu, třeba když chcete například vědět, jakou hodnotu má Vaše nemovitost po dokončené rekonstrukci, nebo když si jen chcete ověřit prodejní cenu nemovitosti, kterou hodláte koupit.

Pokud uvažujete o prodeji nebo pronájmu dané nemovitosti a budete-li mít zájem, poradíme  Vám, jak tržní cenu dané nemovitosti ještě zvýšit, případně Vám s jejím prodejem či pronájmem rádi pomůžeme.

Časté dotazy

Pokud zde odpověď na svůj dotaz nenaleznete, napište nám, rádi Vám odpovíme. 

Jak počítáte ceny?

Ke stanovení aktuální tržní ceny nemovitosti používáme průběžně aktualizované cenové mapy a realitní software, který porovnává nabídkové ceny nemovitostí z inzertních portálů a realizované prodejní ceny skutečně prodaných nemovitostí z katastru nemovitostí, počítá koeficienty podobnosti jednotlivých nemovitostí, nadhodnocení inzerovaných cen, cenové hladiny v jednotlivých lokalitách a mnoho dalších parametrů, a přitom se současně opíráme o své zkušenosti. 

Jaký je rozdíl mezi tržní a inzerovanou cenou nemovitosti?

Tržní cena odpovídá částce, za kterou se srovnatelné nemovitosti v dané lokalitě a v daném časovém horizontu obvykle prodávají. Inzerovanou cenu při prodeji nemovitosti je v optimálním případě vhodné nastavit na stejnou výši, ale nemusí to být pravidlem. Obecně platí, že čím nižší cena, tím rychlejší prodej a naopak čím vyšší cena, tím déle se kupec hledá. Mohou tak nastat případy, kdy je inzerovaná prodejní cena záměrně nižší, například, když prodávající s prodejem natolik spěchá, že je při rychlém prodeji ochoten se spokojit s nižší částkou, nebo naopak vyšší, když chce prodávající realizovat maximální cenu a nevadí mu čekat delší dobu, než se najde kupec, ochotný tuto cenu zaplatit. 

Můžu odhad využít pro účely dědického řízení nebo pro hypotéku?

Teoreticky ano, záleží však na rozhodnutí daného notáře, nebo bankovního ústavu. V rámci dědického řízení někteří notáři k tržnímu odhadu částečně přihlížejí, jiní jej vůbec neberou v potaz a striktně se řídí znaleckým posudkem. Banky si v drtivé většině případů nechávají zpracovávat vlastní odhad svým vlastním smluvním odhadcem. Tento odhad bývá obvykle nižší než tržní cena. Banka si tím zvyšuje zajištění úvěru. Nicméně pro Vás je v obou těchto případech přesto vhodné nechat si tržní odhad zpracovat, abyste oficiálně použitou cenu měli s čím srovnat a případné výrazné odchylky mohli rozporovat. 

Vypočítaná cena mi přijde nepřesná, co s tím?

K tomuto může dojít v případě, že Vaše zadání bylo neúplné, nebo nejasné, nebo se jedná o velmi specifickou nemovitost. Dejte nám v takovém vědět, po konzultaci s Vámi upřesníme potřebné podrobnosti a odhad rádi upřesníme. 

Jak můžu zvýšit hodnotu své nemovitosti?

Je více metod, jak hodnotu dané nemovitosti zvýšit, ale každá nemovitost je jiná a ne všechna řešení v tom kterém konkrétním případě přinesou očekávaný efekt s přijatelnými náklady. V případě zájmu nás kontaktujte, doporučíme Vám nejvhodnější řešení pro Váš konkrétní případ.  

Pomůžete mi s prodejem nebo pronájmem nemovitosti?

Pokud budete chtít, rádi Vám s prodejem nebo pronájmem oceňované nemovitosti pomůžeme. Zatrhněte v takovém případě při vyplňování formuláře s údaji o nemovitosti příslušný požadavek, spojíme se s Vámi a společně dohodneme nejvhodnější postup.